>>Books

Řada neš'tastných příhod

12. srpna 2008 v 23:09 | +NeEcHeE+
Myslim ze tuhle serii knizek nemusim moc predstavovat ale presto kdyby to nekdo neznal..;)
Sourozencům Boudelairovým zemřou rodiče při požáru jejich domu a oni musí putovat od jednoho opatrovníka k druhému,než bude nejstaršímu ze sourozenců 18 let, aby mohli vybrat dědictví po rodičích. Díky těm penězům ale narazí na jejich strýce (?) hraběte Olafa, který je odhodlán shrábnout jejich bohatsví jakýmkoliv možným způsobem.
►►►OBÁLKY JEDNOTLIVÝCH DÍLŮ
1.díl - Zlý začátek
Řada nešťastných příhod 01: Zlý začátek
2.díl - Temné terárium
Řada nešťastných příhod 02: Temné terárium
3.díl - Široké okno
Řada nešťastných příhod 03: Široké okno
4.díl - Ohavná pila
Řada nešťastných příhod 04: Ohavná pila
5.díl - Strohá akademie
Řada nešťastných příhod 05: Strohá akademie
6.díl -Nouzový výtah
Řada nešťastných příhod 06: Nouzový výtah
7.díl -Zpustlá vesnice
Řada nešťastných příhod 07: Zpustlá vesnice
8.díl - Zákeřná nemocnice
Řada nešťastných příhod 08: Zákeřná nemocnice
9.díl - Masožravý lunapark
Řada nešťastných příhod 09: Masožravý lunapark
10.díl - Ledová stěna
Řada nešťastných příhod 10: Ledová stěna
11.díl - Ponurá sluj
Řada nešťastných příhod 11: Ponurá sluj
12.díl - Předposlední utkání
Řada nešťastných příhod 12: Předposlední utkání
13.díl - Konec
Řada nešťastných příhod 13: Konec
Tydle knizky uplne miluju jenom nesnasim ty desne dlouhy reci Lemonyho Snicketa o tom,jak by bylo vhodne tuto knizku odlozit a sahnout po jine..:)

česko-anglický mluvník

20. července 2008 v 15:27 | +NeEcHeE+
Heh..nemam moc co delat (venku je desny vedro kteryho si jeste uziju dost zitra :) a navic se mi stahuje 3.serie PB (me je Michaela taaak liiito) tak sem aspon prihodim dalsi knizku :D
http://www.sevt.cz/images/products/thumb/B2904705.jpg
Sou tam docela dobry fraze na prekladani :P samozrejme hned jag sem ho dostala divala sem se po sprostych slovech (no co,budou se hodit:) a nejvic se mi libilo:
Poslal jsem ho do prdele.
I told him to fuck off.
Pohni tou svou prdelí.
Move your fucking ass. (tudle frázi umím xD )
Padl jsem z toho na prdel.
It knocked me on my ass.
Leze šéfovi do prdele.
He's brown-nosing his boss. (xD)
Prdel světa (zapadákov)
shithole,asshole of the universe...
njn posledni dobou moc nečtu a neco sem sem musela dat :B

Osvícení

25. srpna 2007 v 20:09 | +NeEcHeE+
Ptže už fakt nemam co číst (a do knihovny se mi nechce páč tam mám asi 50ti korunovou upomínku xD ) zkusila sem přelouskat Osvícení od Stephana Kinga. Docela tlustý,ale myslela sem že to přece jenom bue napínavější a strašidelnější ale je fakt že některý scény byly fakt supr :P
Obálka: Osvícení

Stephen King - Osvícení

(1977)
Žánr : horror

Tentokrát nám spisovatel představí hotel Overloock. Bude nám umožněno se setkat s čistým zlem, s bytostí, která na sebe vzala tvář vysokohorského hotelu. Ostatně vše se točí okolo tohoto hotelu. Lidé ho milují, jsou na něj pyšní, nenávidí ho. A někteří ho potřebují.

Pojďme si představit Jacka Torrance. Chlap kolem třicítky. Má svou ženu Wendy a syna Dannyho. V nedávné minulosti byl z něho silný alkoholik. Teď abstinuje. I své záchvaty zuřivosti se úspěšně snaží potlačit. Zdá se, že je vše v pořádku, manželka spokojená, syn rád, že se ti dva už nehádají. Jediné co schází ke spokojenosti, je pořádná práce. Jack byl profesorem na univerzitě a zároveň spisovatelem. Z univerzity ho vykopli. Občas napíše nějakou povídku, ale spisovatelství ho zatím neuživí.

Overloock je honosný hotel v Coloradu. Postaven kolem roku 1907, několikrát rekonstruován a otevírán, mnohokrát změnil své majitele. Jeho zdi a pokoje toho mnoho pamatují a určitě mají hodně co vyprávět. Bohužel Overloock není živá bytost, s kterou by jsme si o tom popovídali…., a nebo bohu dík? Ať je to jak chce , jeho chvíle přichází, neboť se setká s rodinou Jacka Torrance.

Overloock je otevřen jen v sezóně, na podzim a zimu je opuštěný, až na údržbáře a jeho rodinu, kteří tam tráví téměř půl roku. Tuto sezonu úloha údržbáře padla na Jacka Torrance. Snad si už dovedete představit, jaké to tam bude. Vysoko v horách, zasněžení, nedostupní, odkázáni jen na sebe a na hotel. Myslíte si idylka? Být sami v hotelu, mít vše pro sebe, plno sexu s manželkou, volné chvíle pro děti a občas něco opravit. A samozřejmě hromadu času sami pro sebe. No, uvidíme.


Na konec snad jen dodat, že King vede příběh mistrovským způsobem. Danny přejímá fluidum hotelu, který byl svědkem mnoha dramatických událostí. Atmosféra hrůzy, nezadržitelně přenášená na čtenáře, se stupňuje tak, že katastrofa, kterou děj románu končí, je ničím v porovnání s psychickým utrpením hrdinů. A proto bych Vás rád varoval, abyste tuto knihu nečetli v noci a o samotě.
Zdroj: ctenar.net
Fakt super ;)

Vychytanej svět Janety B.

27. ledna 2007 v 17:09 | Neechee
Úplně bombastická knížka kterou sem přečetla aspoň padesátkrát a dycky se u ní řehtám xD
Seznamte se... Žanetě je šestnáct a skoro dva měsíce. Je oteřená a všichni o ní říkají, že má úžasný smysl pro humor. Zajímá ji všechno, kromě toho, co je nuda a život si plánuje plný romantiky a dobrodružství... Kniha je psaná formou deníku.
PONDĚLÍ 19.BŘEZNA Kletba působí dál!Když jsem se ráno probudila a uviděla se v zrcadle, VYKŘIKLA JSEM NAHLAS.Nemohla bych být víc ŠOKOVANÁ A ZDĚŠENÁ, ani kdyby mi narostla druhá hlava. (Což by bylo asi to jediné, co by bylo ještě horší než to, co se stalo.) Moje vlasy jsou NEUVĚŘITELNĚ zářivě purpurové. Rozhodně za to můžou ty hodiny, co jsem strávila na zahradě. Barva musela chemicky reagovat s něčím,co dávají do toho deště.
xD fakt tadle knížky mi dycky zvedne náladu :D
V Americe už vyšli dva díly a teda doufám že sem se taky dostanou
Planet Janet Planet Janet In Orbit

E-mail ze záhrobí

30. prosince 2006 v 19:17 | Neechee
E-MAIL ZE ZÁHROBÍ
Tuhle knížku sem myslím KDYSI četla a je dost dobrá. Hlavně se mi líbilo že je napínavá:)teda pokud to byla ona už nevím anico sem četla
Nakladatelství: Albatros
Autor: Terence Blacker
Autor obálky: Miro Hadinec
Překlad: Hana Parkánová-Whitton
Počet stran: 96
Originální název: You Have Ghost-Mail!
V okamžiku voda zprůzračněla a Matthew spatřil, co se nachází pod třpytivým povrchem, jako by to bylo ve dne, jako by to bylo skutečné. Objevila se lidská tvář, tvář chlapce. Oči měl vykulené a ústa se bezzvučně pohybovala. Tmavé vlasy mu vlály sem a tam, jako tmavé mořské řasy, kterými pohupuje příliv. Matthew pomalu dosedl na židličku a zahleděl se upřeně na monitor. Chlapec byl ještě docela malý - mohlo mu být osm děvět let. Zdálo se, že pořád opakuje. Téměř jako by prosil. Matthew se podvědomě dotkl klávesnice počítače. Vyťukal na ni: Co chceš?
E-mail ze záhrobí
 
 

Reklama